февруари 25, 2015

Манчестер, 25. февруари 2015 (ОХРИДПРЕС) – Екипата на Барселона славеше со 1-2 на гостувањето против Манчестер сити на „Етихад“ во првиот натпревар од 1/8 финалето во Лигата на шампионите, а со истиот резултат Јувентус на домашен терен ја победи Борусија Дортмунд.

Луис Суарез беше стрелец на двата гола за каталонскиот тим додека за „граѓаните“ гол постигна Агуеро. Барселона во финишот можеше да го зголеми резултатот но Лионел Меси во 94-та минута не успеа да реализира од белата точка.

Juve

Јувентус прв дојде до водство со голот на Тевез во 13-та минута, Ројс во 18-та израмни на 1-1, а Мората со гол во 43-та минута му донесе предност на тимот од Торино пред реваншот. (Крај)

извор: Спорт ТА фото: Б92

@OhridPress – Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на OhridPress значи дека се согласувате со условите за преземање, кои се објавени тука